Blanka Lipińska

Idealny przykład silnej, niezależnej i, przede wszystkim, odważnej kobiety. Blanka Lipińska pewnym krokiem weszła do polskiego show-biznesu, a jej twórczość literacka stała się ogromnym hitem. Miliony czytelników z Polski i całego świata pokochało książki o polsko-włoskim romansie. Kim jest autorka namiętnego erotyku, którego pokochał cały świat?

Wszechstronna osobowość

Blanka Lipińska urodziła się w 1985 roku (https://www.taniaksiazka.pl/autor/blanka-lipinska). Z zawodu jest wizażystką, ukończyła studium kosmetologiczne jeszcze jako młoda dziewczyna. Lipińska dała się poznać swoim czytelnikom jako kobieta, która nie boi się żadnych wyzwań – zdecydowanie potwierdza tę teorię swoim CV. Niegdyś pracowała jako menedżerka klubów nocnych w Trójmieście oraz jako terapeutka – obecnie pełni rolę promotorki federacji KSW. Ciekawym faktem jest, że pisarka kocha literaturę, ale nigdy nie traktowała jej jako poważny sposób na biznes. Gdyby nie osoby z jej najbliższego otoczenia, prawdopodobnie nigdy nie wyjęłaby swoich tekstów z szuflady i nie zaprezentowała światu czytelniczemu.

Konkurent “50 Twarzy Greya”, czyli bestsellery Lipińskiej

Autorka zadebiutowała w 2018 roku, wydając książki, których nigdy wcześniej nie planowała ujawnić. Nic jednak nie wskazuje na to, że trafiła do świata literatury przypadkowo. Pierwsza część trylogii, “365 dni” okazała się niebywałym hitem i bardzo szybko wspięła się na pierwsze miejsca listy bestsellerów w Polsce. Historia o pięknej Polce, która na wakacjach wpadła w sidła czarującego Włocha okazała się ogromnym sukcesem, sprzedając się w nakładzie pół miliona egzemplarzy. Choć sama Blanka nie przypuszczała, że tak szybko uda jej się przekonać do siebie czytelników, wykorzystała swój czas i wydała kontynuację pierwszej części – “Ten dzień” oraz “Kolejne 365 dni” powtórzyły sukces debiutanckiej powieści. Twórczość autorki została doceniona przez Plejadę, w której plebiscycie została “Nadzieją Plejady 2019 roku”. Również Empik postanowił wyróżnić początkującą pisarkę – Blanka Lipińska zwyciężyła “Bestsellery Empiku”.

Seria Blanki Lipińskiej to pierwsza tak pikantna historia na polskim rynku literackim – po sukcesie za granicą bardzo często jest porównywana do światowego hitu ubiegłych lat – “50 twarzy Greya” autorstwa E.L.James.

Książkowy erotyk na ekranach kin i nie tylko

Romantyczna trylogia o erotycznym zabarwieniu opowiada historię dwojga obcych sobie ludzi z różnych stron świata, których los stawia na swojej drodze w nietypowy sposób. Laura – piękna Polka porwana przez swojego oprawcę podczas wakacji na Sycylii oraz Massimo – głowa mafii sycylijskiej i przystojny, czarujący Włoch zdecydowanie przypadli do gustu czytelnikom. Dwa lata po premierze książki ogłoszono, że do kin trafi ekranizacja pierwszej części trylogii. Premiera w Polsce miała miejsce 7 lutego 2020 roku – przez długi czas po pierwszym seansie film był tematem numer jeden wśród miłośników kina i twórczości Lipińskiej. Dokładnie cztery miesiące później, cały świat poznał erotyczny polski bestseller – 7 czerwca 2020 roku na platformie Netflix odbyła się premiera filmu.

Zima zdjęcie utworzone przez marymarkevich - pl.freepik.com